logotyp

Informace k provozu školy od 12. 4. 2021

Vážení rodiče, milí žáci,
konečně nastal čas, kdy se epidemiologická situace zlepšila a ministerstvo zdravotnictví ve spolupráci s ministerstvem školství rozhodlo o částečném zmírnění nastavených opatření, které spočívá v možnosti návratu žáků 1. - 5. ročníku do škol k prezenční výuce. Věřím, že stejně jako nás pedagogy potěšila tato zpráva i vás. Aby byl tento návrat udržitelný, je třeba, abychom společně vytvořili podmínky pro to, aby byla škola bezpečným místem, kde nedáme případné nákaze šanci se nekontrolovaně šířit. K tomu bude třeba dodržovat předepsaná režimová opatření a současně provádět pravidelná testování. Bohužel jsme dlouho čekali na zaslání potřebných dokumentů a metodických materiálů. Včera v podvečer konečně dorazily do datové schránky. Nyní je nutné, abychom se s nimi seznámili a upravili je na podmínky naší školy. Proto vás ještě prosím o trpělivost, než zveřejníme více informací. Co už ale můžeme zveřejnit, jsou informace k testům. Dnes jsme si je vyzvedli na Městském úřadu ve Znojmě, a tak vás s nimi můžeme seznámit. Jedná se o antigenní testy, pro které udělilo ministerstvo zdravotnictví výjimku k samotestování. Podle zaslaných manuálů se předpokládá, že si test provedou děti samostatně za dohledu pověřených pedagogů či provozních pracovníků. Odběr vzorku se provádí dvakrát týdně (pondělí, čtvrtek) z přední části nosu (tyčinka se zasunuje cca 2,5 cm do nosu), což by neměl být pro děti problém. V dodaných materiálech je uvedeno, že v případě, kdy by s testováním mohly mít děti problém, umožní škola mladším žákům (1. - 3. ročník) asistenci rodičů nebo jimi pověřené osoby. 
Prosíme vás, abyste si společně s dětmi prohlédli video a připravili je na testování. Přikládáme také další materiály, které by vás mohly zajímat. Sledujte, prosím, naše webové stránky, kde vám postupně přineseme podrobnější informace. 

Mgr. Rostislav Koc
ředitel školy

Zpět na hlavní výpis

RYCHLÝ KONTAKT

Kontaktní adresy:

obrázek
ZŠ a MŠ Únanov
Únanov 56
671 31 Únanov

ID datové schránky:
ybvmip7

E-mail:

ZŠ: zs.unanov@skolyjm.cz

MŠ: msunanov@seznam.cz

ŠJ: jidelnazsunanov@email.cz

Www:
www.skolaunanov.cz

Telefony:

ředitelství školy
515 228 626

školní družina
515 265 561

školní jídelna
515 265 561

mateřská škola
515 228 623

NÁVŠTĚVY

Statistika

TOPlist

AKTUALITY ZŠ

Oznámení o výši úplaty

za zájmové vzdělávání pro školní rok 2024 / 2025 je zveřejněno na úřední desce.

Rozhodnutí o přijetí do školní družiny od 1. 9. 2024

naleznete v sekci Úřední deska. Všichni uchazeči byli přijati.

Ovoce a zelenina do škol

V 18. týdnu se mohou děti těšit na BIO DŽUS 100% jablko . Dodávky ovoce a zeleniny probíhají ve čtrnáctidenních intervalech. Více informací naleznete v sekci Projekty.

Mléko do škol

V 18. týdnu mohou děti ochutnat Bovýskovo žervé. Dodávky mléčných výrobků probíhají ve čtrnáctidenních intervalech.

AKTUALITY MŠ

Oznámení o výši úplaty

za předškolní vzdělávání pro školní rok 2024 / 2025 je zveřejněno na úřední desce.

Nejnovější informace

Aktuální informace týkající se Mateřské školy najdete v sekci Informace pro rodiče
Domů
Základní škola Únanov
Mateřská škola Únanov

Created by © 2015 - 2023ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign