logotyp

Informace k pravidelnému neinvazivnímu testování žáků od 12. 4. 2021

 • Podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví bude žákům od 12. 4. 2021 umožněna osobní přítomnost ve škole pouze v případě, že se podrobí dvakrát týdně (pondělí, čtvrtek) antigennímu neinvazivnímu testu s negativním výsledkem.
 • Testování se nemusí podrobit děti, které doloží, že prodělaly laboratorně potvrzené onemocnění COVID-19, uplynula u ní doba izolace a od prvního pozitivního testu POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 90 dní. Tato výjimka platí také pro případ, že mohou doložit negativní výsledek POC antigenního testu nebo RT-PCR testu, které nejsou starší 48 hodin a které byly provedeny poskytovatelem zdravotních služeb podle aktuálně platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví.   
 • Zákonní zástupci mohou toto testování odmíntnout. V tom případě bude mít žák omluvenou neúčast ve škole a rodiče si s třídním učitelem domluví způsob předávání výukových materiálů a plnění školních povinností. Škola ale není povinna pro tyto žáky zajišťovat distanční formu výuky a žáci nemají nárok na odběr dotovaných obědů ze školní jídelny. 
 • Škola bude k testování používat antigenní neinvazivní testy Singclean vždy v pondělí a ve čtvrtek před vyučováním. 
 • Zákonný zástupce nebo jím písemně pověřená osoba se může testování svého dítěte zúčastnit za podmínky dodržení hygienických a režimových opatření a pouze s nasazeným respirátorem třídy FFP2. Tato výjimka platí pro rodiče žáků 1. - 3. ročníku. 
 • K testování si žáci mohou přinést vlasntní, originálně zabalený antigenní test, který Ministerstvo zdravotnictví pro tento účel schválilo.
 • Žáci, kteří nenavštěvují ranní školní družinu a nebudou se testovat s asistencí rodičů, budou s nasazenou chirurgickou rouškou vpuštěni v 7:40 do šatny, kde se přezují a odejdou do kmenové třídy, kde proběhne od 8 hodin jejich testování pod dohledem třídního učitele.
 • Žáci 1. - 3. ročníku, kteří nenavštěvují ranní školní družinu a budou se testovat s asistencí rodičů, vyčkají před školou na pokyn pověřeného pracovníka, který s nimi provede testování ve školní tělocvičně. Testovat se bude po skupinách. Testování první skupiny (11 žáků s rodiči) začne v 7:30. Předpokládaná doba trvání testu včetně jeho vyhodnocení je 25 minut.
 • Žáci, kteří navštěvují ranní družinu se budou testovat průběžně. Pokud se jejich testování budou chtít účastnit také rodiče, musí se do školy dostavit nejpozději do 7 hodin. 
 • Prosíme rodiče, aby se společně s dětmi podívali na instruktážní video a připravili je na průběh testování.
 • V případě pozitivního testu bude škola postupovat podle doporučené metodiky, kterou naleznete pod tímto článkem (Přehled návazných postupů při testování).   
Vážení rodiče, stojí před námi nelehký úkol. Pevně ale věřím, že se nám společnými silami podaří všechno zvládnout a odměnou nám bude možnost se společně vzdělávat ve škole až do konce školního roku. Předem děkuji všem dětem, rodičům, pedagogům i provozním zaměstnancům za vzájemný respekt, toleranci a vstřícnost. 

Rostislav Koc
ředitel školy

Zpět na hlavní výpis

RYCHLÝ KONTAKT

Kontaktní adresy:

obrázek
ZŠ a MŠ Únanov
Únanov 56
671 31 Únanov

ID datové schránky:
ybvmip7

E-mail:

ZŠ: zs.unanov@skolyjm.cz

MŠ: msunanov@seznam.cz

ŠJ: jidelnazsunanov@email.cz

Www:
www.skolaunanov.cz

Telefony:

ředitelství školy
515 228 626

školní družina
515 265 561

školní jídelna
515 265 561

mateřská škola
515 228 623

NÁVŠTĚVY

Statistika

TOPlist

AKTUALITY ZŠ

Stávka

V pondělí 27. 11. 2023 proběhne jednodenní stávka všech pracovníků školy. Více informací najdete na Nástěnce.

Ovoce a zelenina do škol

V 38. týdnu se mohou děti těšit na bio blumy . Dodávky ovoce a zeleniny probíhají ve čtrnáctidenních intervalech. Více informací naleznete v sekci Projekty.

Mléko do škol

V 38. týdnu mohou děti ochutnat Bovýskovo plnotučné mléko. Dodávky mléčných výrobků probíhají ve čtrnáctidenních intervalech.

AKTUALITY MŠ

Nejnovější informace

Aktuální informace týkající se Mateřské školy najdete v sekci Informace pro rodiče
Domů
Základní škola Únanov
Mateřská škola Únanov

Created by © 2015 - 2023ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign