logotyp

22. 9. 2020 Stanovisko ředitele školy k návrhu pana ministra zdravotnictví

Vážení rodiče,
dnes dopoledne jsme na tiskové konferenci nového ministra školství zaznamenali doporučení ředitelům škol, aby na pátek 25. září vyhlásili ředitelské volno pro žáky a pomohli tak řešit složitou epidemiologickou situaci v některých regionech. Školský zákon umožňuje ředitelům škol takto vyhlásit až pět dnů během školního roku. Po zvážení všech okolností jsem se nakonec rozhodl toto ředitelské volno nevyhlásit, takže v naší škole proběhne v pátek běžný provoz. 
Nevím, jestli vás toto rozhodnutí potěšilo nebo zarmoutilo, ale myslím si, že v současné době není třeba, abychom výuku zbytečně rušili, když nevíme, jak se bude situace vyvíjet v následujícím období. Všechny předpovědi se zatím shodují, že bude hůř, což si jistě nikdo nepřejeme, ale musíme být připraveni na situaci, kdy v našem regionu nemoc COVID 19 propukne intenzivně a potom by se mohlo stát, že bude škola uzavřena rozhodnutím hygieny, případně opatřením ministerstva zdravotnictví, jak tomu bylo v jarních měsících. 
V současné době pracujeme na tom, abychom byli na případné distanční vzdělávání lépe připraveni. Učitelé jsou vybaveni výpočetní technikou, přešli jsme na platformu ŠKOLA ONLINE a dokončujeme napojení na systém MICROSOFT TEAMS, který umožňuje pomocí osobních účtů výuku na dálku. Všem děkujeme, že dodržujete nastavená bezpečnostní pravidla a pomáháte nám tak situaci zvládat. Není to jednoduché, ale pevně věřím, že společným úsilím vše zdárně zvládneme.

Mgr. Rostislav Koc
ředitel školy   

Zpět na hlavní výpis

RYCHLÝ KONTAKT

Kontaktní adresy:

obrázek
ZŠ a MŠ Únanov
Únanov 56
671 31 Únanov

ID datové schránky:
ybvmip7

E-mail:

ZŠ: zs.unanov@skolyjm.cz

MŠ: msunanov@seznam.cz

ŠJ: jidelnazsunanov@email.cz

Www:
www.skolaunanov.cz

Telefony:

ředitelství školy
515 228 626

školní družina
515 265 561

školní jídelna
515 265 561

mateřská škola
515 228 623

NÁVŠTĚVY

Statistika

TOPlist

AKTUALITY ZŠ

Stávka

V pondělí 27. 11. 2023 proběhne jednodenní stávka všech pracovníků školy. Více informací najdete na Nástěnce.

Ovoce a zelenina do škol

V 38. týdnu se mohou děti těšit na bio blumy . Dodávky ovoce a zeleniny probíhají ve čtrnáctidenních intervalech. Více informací naleznete v sekci Projekty.

Mléko do škol

V 38. týdnu mohou děti ochutnat Bovýskovo plnotučné mléko. Dodávky mléčných výrobků probíhají ve čtrnáctidenních intervalech.

AKTUALITY MŠ

Nejnovější informace

Aktuální informace týkající se Mateřské školy najdete v sekci Informace pro rodiče
Domů
Základní škola Únanov
Mateřská škola Únanov

Created by © 2015 - 2023ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign