logotyp

22. 9. 2020 Stanovisko ředitele školy k návrhu pana ministra zdravotnictví

Vážení rodiče,
dnes dopoledne jsme na tiskové konferenci nového ministra školství zaznamenali doporučení ředitelům škol, aby na pátek 25. září vyhlásili ředitelské volno pro žáky a pomohli tak řešit složitou epidemiologickou situaci v některých regionech. Školský zákon umožňuje ředitelům škol takto vyhlásit až pět dnů během školního roku. Po zvážení všech okolností jsem se nakonec rozhodl toto ředitelské volno nevyhlásit, takže v naší škole proběhne v pátek běžný provoz. 
Nevím, jestli vás toto rozhodnutí potěšilo nebo zarmoutilo, ale myslím si, že v současné době není třeba, abychom výuku zbytečně rušili, když nevíme, jak se bude situace vyvíjet v následujícím období. Všechny předpovědi se zatím shodují, že bude hůř, což si jistě nikdo nepřejeme, ale musíme být připraveni na situaci, kdy v našem regionu nemoc COVID 19 propukne intenzivně a potom by se mohlo stát, že bude škola uzavřena rozhodnutím hygieny, případně opatřením ministerstva zdravotnictví, jak tomu bylo v jarních měsících. 
V současné době pracujeme na tom, abychom byli na případné distanční vzdělávání lépe připraveni. Učitelé jsou vybaveni výpočetní technikou, přešli jsme na platformu ŠKOLA ONLINE a dokončujeme napojení na systém MICROSOFT TEAMS, který umožňuje pomocí osobních účtů výuku na dálku. Všem děkujeme, že dodržujete nastavená bezpečnostní pravidla a pomáháte nám tak situaci zvládat. Není to jednoduché, ale pevně věřím, že společným úsilím vše zdárně zvládneme.

Mgr. Rostislav Koc
ředitel školy   

Zpět na hlavní výpis

RYCHLÝ KONTAKT

Kontaktní adresy:

obrázek
ZŠ a MŠ Únanov
Únanov 56
671 31 Únanov

ID datové schránky:
ybvmip7

E-mail:

ZŠ: zs.unanov@skolyjm.cz

MŠ: msunanov@seznam.cz

ŠJ: jidelnazsunanov@email.cz

Www:
www.skolaunanov.cz

Telefony:

ředitelství školy
515 228 626

školní družina
515 265 561

školní jídelna
515 265 561

mateřská škola
515 228 623

NÁVŠTĚVY

Statistika

TOPlist

AKTUALITY ZŠ

Třídní schůzky

se konají ve čtvrtek 27. 1. 2022 od 17 hodin. Více informací naleznete na Nástěnce.

Ovoce a zelenina do škol

Ve 4. týdnu se mohou děti těšit na pomeranč a Bio džus 100% jablko. Dodávky ovoce a zeleniny probíhají ve čtrnáctidenních intervalech. Více informací naleznete v sekci Projekty.

Mléko do škol

Ve 4. týdnu mohou děti ochutnat Bovýskovo mléko se šroubem. Dodávky mléčných výrobků probíhají ve čtrnáctidenních intervalech.

AKTUALITY MŠ

Nejnovější informace

Aktuální informace týkající se Mateřské školy najdete v sekci Informace pro rodiče
Domů
Základní škola Únanov
Mateřská škola Únanov

Created by © 2015 - 2021ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign