logotyp

Události

22.9.2023 Setkání seniorů

22.9.2023 Setkání seniorůPrvní kulturní akcí ve školním roce bývá již tradičně vystoupení žáků na setkání seniorů v únanovské orlovně. Děvčata a chlapci, navštěvující školní pěvecký kroužek, oprášili, co se naučili ještě před prázdninami, a připomněli písničkami z pohádek babičkám a dědečkům jejich dětství. Páťáci program doplnili přednesem básniček, které zase připomněly školní léta. Pak ještě děti rozdaly dárečky, které pro seniory vyrobily  ve školní družině.

Eva Poláková

Začátek školního roku 2023-2024

Začátek školního roku 2023-2024Už nám to začalo.
Všem přejeme hodně radosti z učení.
Zaměstnanci školy

Konec školního roku = začátek léta

Konec školního roku = začátek léta Milí přátelé školy, všem přejeme hodně dobrodružství, ale i klidu a pohody během letošního léta.
Mgr. Věra Jantošová a zaměstnanci školy

29.6.2023 Sportovní dopoledne

29.6.2023  Sportovní dopoledneNa koupání na koupališti jsme se letos bohužel nedostali, ale vynahradili jsme to dětem uspořádáním sportovního dopoledne na školním hřišti, které bylo završeno turnajem v přehazované a vybíjené.
V přehazované porazili čtvrťáci o jeden bod páťáky a ve vybíjené to dopadlo přesně naopak.

Mgr. Iva Žlabová

22.6.2023 Školní výlet

22.6.2023 Školní výlet

  

Po několika letech, zvláště pak těch dvou „kovidových“, jsme si letos užili výletů opravdu hodně.

Ale ten poslední – hlavní - školní výlet – ten musel být opravdu parádní. A byl, včetně nádherného počasí.

Ve čtvrtek,  22.6,  jsme vyrazili navštívit Státní zámek Vranov nad Dyjí a pobavit se do zábavnÍho parku Vrun-off.

Nejdřív jsme si prohlédli venkovní i vnitřní prostory nádherného zámku, který je známý z několika filmových pohádek. Od slečny průvodkyně jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací.

Po skončení prohlídky jsme se na nádvoří nasvačili a šli kousek dál do zábavního parku Vrun-off. Tam se dá řádit v sekci vodní hrátky, v lanovém centru, na obrovské trampolíně a na dalších nevšedních atrakcích. Na tyto hrátky jsme se posilnili výborným obědem v Krmítku.

VÝLET  JSME SI MOC UŽILI!

Źákyně 5. třídy, Šárka Čechová a Laura Plotzerová

Hasiči v Únanově

Hasiči v ÚnanověV pátek 23.6. jsme navštívili hasičskou zbrojnici v Únanově. Pan Tomášek s kolegy nám pomocí prezentace představil, jaké jsou činnosti hasiče, důležitá telefonní čísla, co dělat, když někde hoří a jiné důležité informace. Získali jsme nové znalosti, potřebné především před letními prázdninami. Také jsme si mohli zastříkat vodní pistolí a vyzkoušeli jsme si masáž srdce na figuríně. Benešová

SUPERFINÁLE 11. PŘEBORU ZÁKLADNÍCH ŠKOL ZNOJEMSKA V PLAVÁNÍ PRO ROK 2023

SUPERFINÁLE 11. PŘEBORU ZÁKLADNÍCH ŠKOL ZNOJEMSKA V PLAVÁNÍ PRO ROK 2023

Letos jsme obdrželi nominaci žáků naší školy na SUPERFINÁLE 11. Přeboru základních škol Znojemského regionu v plavání, který se konal v úterý 13. 6. 2023 - naposledy v Městských lázních ve Znojmě. V průběhu školního roku se v rámci výuky plavání změřily časy plavců, a osm nejlepších, kteří zaplavali nejrychleji 25m libovolně ve věkových kategoriích 2011, 2012 a 2013, se nominovalo na soutěž. Celkem se nominovalo 48 plavců z 18 základních škol Znojemska. Nominovaní závodníci plavali jeden závod - 25m libovolně a 4 nejrychlejší žáci a žákyně v kategoriích svých ročníků narození postoupili do SUPERFINÁLE. Zde naše žákyně Ludmila Vybíralová obsadila 1. místo a Magdalena Kuchařová 3. místo – super, gratulujeme. Všichni soutěžící obdrželi Účastnický list, drobnou sladkou odměnu. Nejrychlejší čtyři – finalisté, obdrželi diplom, medaili a věcné ceny. Vítězi obdrželi pohár. Mgr. I. Žlabová, Mgr. V. Jantošová

Čarovné barvy Země vyhlášení výsledků v Mikulčicích

Čarovné barvy Země vyhlášení výsledků v Mikulčicích

Každoročně malířskou soutěž „Čarovné barvy Země“ vyhlašuje Jihomoravský kraj a organizuje jeho příspěvková organizace - Masarykovo muzeum v Hodoníně prostřednictvím své pobočky v Mikulčicích. Dnes již známe konečně vítěze.
Vyhlášení vítězů je vyvrcholení za úsilí, které jsme věnovali našemu tvoření. Letos jsme přihlásili dva obrazy a jeden (z asi 30) byl nominovaný do pětky nejlepších. S napětím jsme očekávali vyhlášení vítězů v naší kategorii. Děvčata nakonec dosáhla na to nejlepší možné, skončila tedy na prvním místě. Super, velká gratulace.

Den jsme si užili v areálu Slovanského hradiště v Mikulčicích. Pozorovali jsme čápy a okolní krajinu dokonce i z vyhlídkové věže, tvořili jsme, zahráli si hru, pracovali jako archeologové, prošli jsme si v muzeu vykopávky a zajímavou expozici s průvodkyní.
Program obohatila svým vystoupením Klára Veselá zpěvačka, akordeonistka a lektorka akordeonu, která miluje zpěv a hru na svůj nástroj.

Počasí nám přálo. Vše nám rychle uteklo a to dokonce i cestování IDS spoji, které na sebe pěkně navazovaly. Dnes už se můžeme jen radovat z úspěchu a těšit se na příští školní rok.
Mgr. Věra Jantošová

Návštěva NP Podyjí

Návštěva NP Podyjí V rámci preventivního programu Školy do NP Podyjí jsme jeli do Čížova. Zde si nás paní Holubová rozdělila do dvou skupin.
První a druhá třída absolvovala krátky film o Podyjí. Poté se žáci rozdělili do dvojic a plnili úkoly do pracovního listu, následovala komentovaná prohlídka po okolí. Třetí až pátá třída měla výšlap na Hardeggskou vyhlídku s poznáváním rostlin a ochutnávkou kustovnice.

Benešová
Dne 31. 5. 2023 jsme během dopledne jeli do kina Svět na promítání dětského filmu Divnosvět.
Snímek Divnosvět představuje legendární průzkumnickou rodinu Cladových, kteří se snaží proletět skrz neprobádaný, zrádný a především divný svět. Doprovází je barvitá posádka obří vzducholodi, rošťácký tvor přezdívaný Flek a třínohý pes. Společně musí čelit nejen neznámému prostředí, ale i mnoha prapodivným a všežravým tvorům. Původní animovaná laskavá komedie inspirovaná klasickými dobrodružnými příběhy mapuje vztah tří generací rodiny Cladových, které musí vyřešit vzájemné neshody a společně překonat nástrahy nádherného, avšak i velmi nebezpečného Divnosvěta. Film se nám všem moc líbil. Po promítání jsme si šli na zmrzlinu, langoše... prostě utrácet nějké drobné. Čekání na příjezd autobusu si někteří krátili na dětském hřišti a nebo jen tak povídáním v parku. Den nám rychle utekl a něž jsme se nadáli, byli jsme zase ve škole.  Mgr. Věra Jantošová

Sokolnická chata

Sokolnická chata
V rámci Dne Země jsme měli navštívit Sokolnickou chatu, ale kvůli nepříznivému počasí se akce přesunula na 25.května.
Počasí nám tentokrát vyšlo a akce se zdařila. Děti si mohly prohlédnout sovy, dravce. Sokolníci nám pověděli o nich spoustu informací a ukázali nám, jak umí na zavolání přiletět nebo chytnout kořist. Poté se mohly děti občerstvit v nedalekém bistru a program pokračoval jízdou na koních. Můžete se podívat na fotogalerii, jak si jízdu žáci užívali.

Benešová

Poslední divadelní představení - v divadle Znojmo

Poslední divadelní představení - v divadle Znojmo

DÁŠENKA ČILI ŽIVOT ŠTĚNĚTE : Když se to narodilo, bylo to jenom takové bílé nic, do hrsti se to vešlo; ale anžto to mělo pár černých ušisek a vzadu ocásek, uznali jsme, že je to psisko a protože jsme si přáli psí holčičku, dali jsme jí jméno Dášenka. Jeden z nejoblíbenějších dětských příběhů od Karla Čapka na jevišti. Takto to začalo, ale nakonec herci přešli na VELKou DIVADELNÍ POHÁDKU = byla to autorská pohádka na motivy knih bratrů Čapkových. Čtyři kamarádi se nudí, a tak se rozhodnou, že nazkouší divadelní hru podle oblíbené knížky Povídání o pejskovi a kočičce. Ale jak se to dělá? Kdo jim poradí? A dokážou zahrát divadelní představení před skutečným publikem? Mgr. Věra Jantošová

Mezinárodní den skautů

Mezinárodní den skautů Dnes je 24. dubna, má svátek svatý Jiří. K tomuto datu se váže pranostika: "Na svatého Jiří vylézají hadi a štíři."
Svatý Jiří je symbol dobra proti zlu a patronem skautů více než 100 let. Na svatého Jiří slaví skauti a skautky každoročně svůj svátek, na světě je jich přes 50 miliónů. Oddíly i jednotlivci slaví tento den tak, že stráví svůj školní a pracovní den ve skautské kroji, nebo alespoň šátkem s turbánkem - tak jako já Magdalena Kuchařová. 

12.4.2023 Zápis do 1. ročníku

12.4.2023 Zápis do 1. ročníku

Den zápisu do prvního ročníku patří na všech školách k těm nejvýznamnějším. Učitelé se většinou poprvé setkávají tváří v tvář se svými budoucími žáky a musí posoudit , jestli jsou děti na přechod z mateřské školy do základní náležitě připraveny.
V naší škole je to pro děti i jejich učitele daleko snažší . Dobře se totiž znají z dobrovolného kroužku pro předškoláky. Budoucí prvňáčci již tedy dobře znají prostředí naší školy, svou budoucí paní učitelku a také částečně i styl její práce.

Samotný zápis byl tedy spíše přátelský pohovor, děti hravě zvládly odpovědět na otázky, zazpívat či zarecitovat a splnit nachystané úkoly. Za odměnu a také na památku si odnesly vlastnoručně podepsaný arch se svou prací a obrázkem a malý dáreček, který pro ně vyrobili žáci ze školní družiny.


Na všech 12 zapsaných příštích prvňáčků se všichni už moc těšíme a věříme, že se jim start do nové a velmi důležité epochy jejich života podaří.

Mgr. Eva Poláková

Divadelní představení Veselá pouť

Divadelní představení Veselá pouť Představení bylo plné pěkných efektů a překvapení. Super byly všechny loutky a na závěr dokonce přišlo Hele u jeho kamarád Jů. Už se těšíme na další představení. Mgr. Jantošová

Plavecký výcvik 2023

Plavecký výcvik 2023

Letošní výukové lekce plavání jsou již v polovině. To nám to utíká. V samotném závěru každého kurzu dostane každé dítě po úspěšném absolvování mokré vysvědčení s odpovídajícím hodnocením z plavání – už se nám to blíží – škoda. Mgr. Věra Jantošová

Výtvarná soutěž Mé toulky za zvěří 2023

Výtvarná soutěž Mé toulky za zvěří 2023

Dětská umělecká soutěž Mé toulky za zvěří se koná i v tomto roce 2023. Jde již o 21. ročník soutěže pro děti. Naši žáci se opět zapojili s velkou radostí do tvorby výkresů této oblíbené výtvarné soutěže. Vybraná díla budou vystavena při přehlídce trofejí Moravskokrumlovska, pořádané v letošním roce v termínu 21. – 23. 4. 2023 v KD v Kubšicích, kde se také uskuteční slavnostní vyhlášení nejlepších malířů v rámci okresu Znojmo. Vítězné práce budou zaslány do národního kola soutěže v Praze. p. uč. Mgr. Věra Jantošová

Maškarní karneval - únor 2023

Maškarní karneval - únor 2023

Karneval si letos zase užily dětí s krásnými maskami, které si vyrobily, nebo půjčily. Všichni společně jsme si užili v tělocvičně školy spousty legrace, zábavy a především tance na parketu. Samozřejmě nechyběla ani velká promenáda masek a mnoho soutěží o sladké odměny. Užili jsme si to všichni náramně a těšíme se na další karneval. Děkujeme všem vyučujícím a hlavně paní vychovatelce Lence Kocové.

Krysáci ve Znojemském divadle

Krysáci ve Znojemském divadle

Představení nás tentokrát zavedlo do moravských Vizovic, kde se v odlehlém koutě „téměř zapomenuté“ skládky odehrávají epizody krysích kamarádů Huberta, Hodana, Edy – laboratorní myšky a přítele z Prahy, jejich nerozlučitelného kamaráda sádrového trpaslíka Ludvíka. Tentokrát jsme si užili inscenaci s krásnými písničkami. Mgr. Věra Jantošová

Divadelní inscenace Dva roky prázdnin - Divadlo Polárka

Divadelní inscenace Dva roky prázdnin - Divadlo Polárka
Minulý týden jsme s našimi žáky zhlédli super dynamickou inscenaci divadla Polárka Brno. Byl to opravdu intenzivní a hluboký zážitek z představení. Inscenace Dva roky prázdnin zpracovávala slavný příběh Julese Verna o skupině chlapců z jedné školy, kteří místo výletu skončí bez doprovodu dospělých na pustém ostrově. Podle dobového ideálu člověka, který přináší civilizaci do divočiny, podmaňuje si přírodu a čerpá z ní prostředky pro své živobytí, se chlapci postupně na ostrově zabydlují a učí se získávat a vyrábět vše, co je nutné k přežití. Inscenace pracovala s jednoduchou scénografií, která se díky jednání herců imaginativně proměňovala v různá prostředí opuštěného ostrova, což rozvíjelo představivost žáků. Díky této divadelní hře herci a posléze i my učitelé jsme působili na vzdělávací oblasti: Člověk a společnost (dějepis, výchova k občanství), Člověk a příroda (zeměpis) Průřezová témata: Výchova demokratického občana, Výchova k myšlení v evropských a globálních souvislostech, Multikulturní výchova, Environmentální výchova. Mgr. Věra Jantošová

Preventivní program Městské policie ČR

Preventivní program Městské policie ČR V pátek 16.12. jsme viděli divadelní představení Krysáci a ztracený Ludvík. Poté jsme navštívili služebnu Městské policie ČR. Paní strážnice Eva Smutná nás provedla budovou, vysvětlila nám rozdíl mezi Policií ČR a Městskou policií, strážnici nám ukázali vybavení, které každý den používají pro svou práci v terénu. Pověděla nám, co dělat, když najdeme opuštěné zvířátko, injekční stříkačku,... také nám řekla, co bychom měli a neměli dělat, jak se chovat na přechodu či cyklostezce. Preventivní program byl velice poučný, zvládli jsme si i prohlédnout ozdobené vánoční Znojmo.

Vánoční prodejní jarmark

Vánoční prodejní jarmark

S nastávající adventní dobou jsme v naší škole již tradičně připravili Vánoční prodejní jarmark, který proběhl ve středu 23. 11. 2022.
Tato akce bývá pěknou příležitostí k setkání žáků, jejich rodičů, učitelů, absolventů i široké veřejnosti.
Děti ze všech tříd a školní družiny opět vyrobily mnoho krásných dekorativních předmětů s vánoční tematikou, které si mohli naši návštěvníci zakoupit. Své zboží nabídli k prodeji také paní Tumpachová, paní Kapičáková, paní Marková a pan Tomášek.
Kdo měl nakoupeno, mohl strávit příjemné chvíle u vánočního punče a výborného moučníku, který připravily paní kuchařky ze školní jídelny. Sváteční atmosféru na samotném závěru akce umocnilo vystoupení pěveckého kroužku pod vedením paní učitelky Polákové.
Zájem rodičů a přátel školy byl velký a věříme, že si všichni společně strávené odpoledne užili.
Děkujeme všem, kteří se na přípravě a průběhu jarmarku podíleli a návštěvníkům za vytvoření skvělé předvánoční atmosféry.

Petra Fialová

Slavnostní předání Slabikáře

Slavnostní předání SlabikářePo úspěšném absolvování Živé abecedy dnes naši prvňáčci dostali první díl Slabikáře. Celé tři měsíce pracovali jako pilné včelky. Již umí poznat 9 písmenek, přečíst a napsat slabiky, krátká slova a věty. A tak nastal čas posunout se ve vzdělávání zase o další krůček.
Přeji, aby se nám i nadále dařilo a pracovali jsme se stejným nadšením jako doposud.
Velké poděkování směřuje Vám rodičům, kteří denně pomáháte dětem v procvičování.
Petra Fialová

Les v knihovně – výukový program - 3. a 4. třída

Les v knihovně – výukový program - 3. a 4. třída

Cílem lesní pedagogiky je zlepšit vztah člověk – les, podporovat pochopení lesa jako životního prostoru pro zvířata, pochopit význam a funkci lesa pro člověka, lidé by měli být citliví pro odpovědné zacházení s přírodou.
Během výukového programu v knihovně se děti učili vnímat les a přírodu se všemi jejich zákonitostmi, základními problémy a vztahy v lesním prostředí. Snažili jsme se probudit u žáků zájem o les, přírodu, naučit je vnímat všemi smysly, ukázat, jak lze o les pečovat a jak jej chránit a to nejen při programu v prostorách knihovny, ale i po něm ve třídě. Je důležité naučit děti, jak se v přírodě správně chovat. Mgr. Věra Jantošová a Mgr. Jana Benešová

Návštěva Znojemského divadla

Návštěva Znojemského divadla

V pátek 4. 11. 2022 pojedeme do Znojemského divadla na první představení Čert a Káča. Sraz ve třídě: v 7.45. Odjezd od školy: v 8.00. (1.-5. třída)

Po skončení divadelního představení se přemístí 1. a 2. třída na Městskou policii Znojmo, kde proběhne pro děti preventivní výchovný program.
3. a 4. třída se přemístí do Městské Knihovny Znojmo, kde proběhne pro děti vzdělávací program – Les v knihovně
a 5. třída půjde na poznávací procházku, možná i návštěvu muzea - dle počasí a času (50 Kč). Mgr. Věra Jantošová

Hvězdárna a planetárium Brno - Robinsonka

Hvězdárna a planetárium Brno - Robinsonka

V pátek 14. 10. 2022 jsme ještě za tmy, před rozedněním vyrazili na náš první výlet. Rozjeli jsme se do Brna, kde jsme se seznámili s hvězdnou oblohou v digitáriu. Pak na nás čekala dobrodružná scifi cesta se Sárou na Měsíc.
„Píše se rok 2134. Tak se to přece stalo! I když jste několikrát restartovali počítač a nakonec převzali ruční řízení, tvrdému dopadu přistávacího modulu na měsíční povrch jste nezabránili. Žijete, také skafandr vypadá neporušený, většina zařízení však zkáze neunikla. A tak nezbývá než se pěšky vydat za záchranou. Nakonec to všechno dobře dopadne.“
Tak takto bychom mohli představit film „Robinsonka“.
Představení vzniklo za spolupráce Hvězdárny a planetária Brno a společnosti Charta Lintea. Hlavní hrdinku Sáru (hraje Adéla Ondrušová) doprovázejí animované postavy, kterým propůjčili hlas herci Městského divadla Brno, například Petr Štěpán, Aleš Slanina nebo Vojta Blahuta.
Všichni jsme si výlet opravdu užili. Mgr. Věra Jantošová

Začaly kroužky - 3.10.2022

Začaly  kroužky - 3.10.2022S příchodem října nám začaly kroužky, tak jak je zvykem. V letošním roce naši žáci mohou navštěvovat tyto zájmové kroužky: angličtina, sborový zpěv, dramatický kroužek, poznáváme svět, sportovní kroužek, tvořivý kroužek, počítačový kroužek a hra na zobcovou flétnu. Všem přihlášeným žákům přeji bezva strávený čas a mnoho zajímavých informací a zážitků. Mgr. Věra Jantošová

30.9. Den seniorů

30.9.  Den seniorůPrvní kulturní akcí ve školním roce bývá již tradičně vystoupení žáků na setkání seniorů v únanovské orlovně. Naši šikovní páťáci si připravili pásmo básniček a písní. I když na nácvik nebylo moc času, vystoupení se jim povedlo. Pak ještě rozdali dárečky, které pro naše babičky a dědečky připravili děti ve školní družině.
Mgr. Eva Poláková

Policie ČR u nás ve škole

Policie ČR u nás ve školeV pátek 30. září nás navštívila paní Drahokoupilová z Policie ČR s preventivním programem Zebra. Dětem vysvětlila, jak by se měly chovat v rámci dopravy. Zopakovaly si základy silničního provozu a získaly nové poznatky. Paní policistka věnovala škole výukové brožurky, rozvrhy hodin a knížku Policejní pohádky. Dětem se program líbil a nakonec ji odměnily potleskem.
Mgr. Jana Benešová

Letos již čtvrtá třída

Letos již čtvrtá třídaA už je to tady! Léto je za námi a nás čeká spousta práce. Všem v naší třídě přeji nadšení ze vzdělávání, mnoho prožitých úspěchů i zajimavých zážitků, v neposlední řadě radost z poznávání nových informací a osvojování si potřebných dovedností. TU Mgr. Věra Jantošová

První úspěch v letošním školním roce

První úspěch v letošním školním rocePrvní ocenění přišlo ze ZŠ Karviné-Bludovice, jednalo se o mezinárodní dětskou výtvarnou soutěž v oboru kresby a grafiky „Krásná jako kvítka…“, vrcholem této akce je zářijová výstava nejlepších prací, kde můžete shlédnout práci Vítka Vybírala. Moc gratulujeme a přejeme si mnoho dalších krásných výkresů, které budeme posílat do dalších soutěží.
p. uč. Mgr. Věra Jantošová

Zahájení školního roku 2022-2023

Zahájení školního roku 2022-2023

Školní rok 2022/2023 byl zahájen ve čtvrtek 1. září 2022. Uteklo to jako voda a my jsme se sešli na slavnostním zahájení v tělocvičně naší školy. Kromě rodičů a učitelů se slavnostního zahájení zúčastnil i  pan starosta Mgr. Jindřich Bulín, který všem žákům popřál úspěšný školní rok a  rodičům i  pedagogům hodně trpělivosti a  dobrou vzájemnou spolupráci.
podívejme se, co nás v letošním školním roce čeká. Co nám přinese, je zatím ještě trochu zahaleno rouškou tajemství, ale něco víme už nyní.
Určitě to budou různé výtvarné soutěže, do kterých se letos žáci pustí. Budeme doufat v nějaký ten úspěch a pak se zaradujeme, že jejich tvorba bude odměněna. Další významnou kulturní akcí bude v říjnu návštěva Hvězdárny a planetária v Brně a v prosinci divadelního představení „Dva roky prázdnin“ v divadle Polárka.
Během tohoto školního roku budeme mít předplatné v Městském znojemském divadle. V rámci vzdělávání tělesné výchovy budeme jezdit na plavecký výcvik.
Od října se žáci budou moci účastnit zájmových kroužků, které jim opět nabídneme, tak jak to bývalo i v předešlých letech.
Ve škole nás teď čeká každodenní poctivá práce. A proto přeji všem dětem, rodičům i zaměstnancům školy klidný a úspěšný školní rok 2022/2023.
p. uč. Mgr. Věra Jantošová

Konec školního roku 2021/2022

Konec školního roku 2021/2022

Milí přátelé školy, máme tu další konec školního roku a před námi vytoužené a očekávané prázdniny.
Přejeme všem krásné léto!

Mgr. Věra Jantošová

Školní akademie 2022

Školní akademie 2022

Po dvou letech jsme se letos konečně mohli vrátit k naší tradiční školní akademii. Páťáci se její organizací symbolicky rozloučili se základní školou a ostatní žáci se bavili pilováním svých vystoupení, kterými potěšili nejen své spolužáky a učitele, ale i celou svou rodinu a kamarády. Letos jsme se také rozloučili s paní učitelkou Mgr. Janou Tůmovou, která zde s námi byla na zástup za mateřskou dovolenou paní učielky Mgr. Jany Benešové, která se v září zase vrací.

Všem, kterým přiložili ruku k dílu, děkujeme, bylo se opravdu na co dívat. A letošním páťákům přejeme z celého srdce hodně štěstí!
Mgr. Věra Jantošová

Znojmo v pověstech a Trnkova Zahrada 2 - školní výlet 2022

Znojmo v  pověstech a Trnkova Zahrada 2 - školní výlet 2022Výlet jsme zahájili ve městě Znojmě. To jsme si prošli s různými pověstmi. Vyšlápli jsme si na Vlkovu věž, prošli uličkami starého města, zastavili jsme se u kostela sv. Mikuláše, prošli se areálem znojemského pivovaru a podél řeky Dyje jsme se procházkou přesunuli na výstavu = multimediální projekt plný nevšedních zážitků na pomezí výstavy, divadelního představení a animovaného filmu s respektem k dílu světoznámého ilustrátora Jiřího Trnky. Zahrada 2 je putovní výstava plná fantazie a radosti, ve které ožívají obyvatelé Trnkovy knihy Zahrada. Zde nám čas uplynul jako voda a už jsme mířili autobusem zpět ke škole. Byl to príma výlet. Děkujeme p. vych. Kocové, která nám vše zajistila. Mgr. Věra Jantošová

Velký úspěch

Velký úspěch
Právě dnes 9. 6. 2022 přicházím s dobrými zprávami ve formě výsledků XI. ročníku Malířské soutěže pro děti a mládež Čarovné barvy země, do nějž naše škola opět přihlásila soutěžní obrazy ve II. věkové kategorii (7-11 let). Oba obrazy získaly nominaci mezi 5 nejlepších prací v II. kategorii. Již za to velká gratulace. Nyní bych oznámila přesné umístění.
Obrázek " Májka a koniklece v naší vesnici“ obsadil nádherné 3. místo!
No, a aby toho nebylo málo, obraz "Obří hlava“ celou kategorii vyhrál - skončil na místě PRVNÍM! Super, těším se na další vaše tvoření a soutěžení. Tak zase někdy příště. Mgr. Věra Jantošová

POHÁDKA O LIAZCE - poslední předplatné v letošním školním roce

POHÁDKA O LIAZCE - poslední předplatné v letošním školním rocePoslední představení bylo překvapení. Užili si ho hlavně kluci. Dospělí si mohli zavzpomínat a obdivovat co vše herci ke svému vystoupení používají.
Cesta libereckého kamionu až do nitra Afriky! Byla to moderní autorská pohádka, která se inspiruje úspěchy kamionu LIAZ na tratích slavné pouštní Rallye Paříž–Dakar v osmdesátých letech minulého století. Sledovali jsme trojici hlavních hrdinů (šofér, navigátor a mechanik), kterým pomáhala během jejich závodění i řada pohádkových bytostí a okolností. Mgr. Věra Jantošová

Kino k MDD - Velký červený pes

Kino k MDD - Velký červený pes

Rodinný film klasického střihu, který si užili nejen žáci prvního stupně základní školy. Když si ho Emily pořídila, byl Clifford malé, roztomilé a červené štěně. Přes noc se z něj ovšem stal obrovský hafan. A když říkáme obrovský, myslíme tím, že na výšku měří skoro tři metry. V malém městském bytě je takový pes hodně nepraktický. Jenže Emily ho zbožňuje a za žádnou cenu se ho nevzdá. Komedie Velký červený pes Clifford je adaptací stejnojmenné populární dětské knížky Normana Birdwella.
Po filmu jsme si šli koupit nějakou mňamku na oslavu Dne dětí.
Mgr.Věra Jantošová

Čarovné barvy země - pozvánka 2022

Čarovné barvy země - pozvánka 2022 Hurá! Naše dva obrazy máme nominované k hoodnocení porotou.Těšíme se na den Slavnostního vyhlášení vítězů XI. ročníku soutěže, které proběhne ve čtvrtek 9. června 2022. Vyrážíme na Hvězdárnu ve Veselí nad Moravou a doufáme, že oslovíme porotu a dovezeme si kromě zážitku z výletu i nějaké to ocenění. I když samotná nominace na vítěze nás už velmi potěšila. Mgr. Věra Jantošová

Výukový a poznávací týden pro školy – NP Podyjí – květen 2022

Výukový a poznávací týden pro školy – NP Podyjí – květen 2022

Správa Národního parku Podyjí ve spolupráci se Správou Národního parku Thayatal připravily
v termínu 23. 5. - 27. 5. 2022 výukový a poznávací týden pro školy zaměřený na přírodní hodnoty obou národních parků.
Dnes jsme absolvovali výukový program v prostorách Jihomoravského muzea ve Znojmě a v pátek nás čeká ještě exkurze inspirovaná novou publikací Kudy do Podyjí, kterou vydala Správa v loňském roce. Exkurze bude probíhat v okolí Popic, přes vyhlídku Charlese Sealsfielda a v dyjském údolí.
Program je sestaven tak, aby se žáci dozvěděli zážitkovou formou o přírodě národních parků, jejím vývoji a ochraně. Na všechny informace, hry a zážitky se moc těšíme. Mgr. Věra Jantošová

Návštěva ZOO Jihlava - květen 2022

Návštěva ZOO Jihlava - květen 2022

Na oslavu Dne Země jsme zajistili výlet do ZOO Jihlava. Objednali jsme si dopolední program. Vystřídali jsme pobyt venku i uvnitř v areálu v jeskyni Pod povrchem, kde si pro nás připravili program: 1.-3. třída si povídala o plazech.

Kde se plazí plazi: Program dětem hravou formou představil plazy, to jak vypadají, kde žijí a čím se živí. Do programu byla zařazena ukázka živých plazů (hadi, ještěři). Skoro každý si je pohladil.

Mokřady: byl program pro 4. a 5. třídu. Žáci prozkoumali mokřad u voliéry vodních ptáků, zkusíme si odlovit a prohlédnout jeho bezobratlé obyvatele. Zamysleli se nad významem mokřadů pro biodiverzitu a zadržování vody v krajině.

Počasí nám vyšlo a tak jsme si celý den opravdu užili a už se těšíme na nějaký další výlet či exkurzi. Mgr. Věra Jantošová

Obraz do Mikulčic - "Barvy země" duben 2022

Obraz do Mikulčic -

Okouzlení přírodou (pramen života) je téma, na které jsme vymýšleli, co namalujeme. Májka a koniklece v naší vesnici je nakonec název pro náš obraz, který jsme společně zpracovaly kaseinovou technikou s přírodními jíly.
Tvůrci pro letošní rok jsou: Ester Alexová, Nela Hlávková, Ella Hotová, Viktorie Kavková, Adriana Motlová a Magdalena Kuchařová.
U nás v Únanově se těšíme chráněným rostlinám a živočichům – sněženky, koniklece, čáp bílý, zmije, ještěrky, drvodělka, kudlanka, májka…Do našeho obrazu jsme si vybraly ty neobvyklé a jedovaté.Dokonce jsme našly odvahu a i Májku jsme si s opatrností vzaly na ruku –„Brrr, vždyť je jedovatááá! Nic nám opravdu neudělá?“ To byl zážitek, adrenalin. A jak ty její drápky škrabkaly. Bezva, žádný jed nám nevěnovala.“ Musely jsme si ale co nejdřív umýt ruce. Máme to ale štěstí, že žijeme v tak zatím čisté a zdravé přírodě. Super! 
Mgr. Věra Jantošová

Den Země 22. duben 2022

Den Země 22. duben 2022Den věnovaný Zemi a životnímu prostředí, se každoročně připadá na 22. dubna. Jedná se o ekologicky motivovaný svátek, upozorňující lidi na dopady ničení životního prostředí.
Letošní školní rok jsme den Země oslavili s vyučujícími v hodinách výtvarné výchovy, prvouky, pracovní výchovy, někteří i v hodině českého jazyka. Všechny úkoly nám připomínaly, jak je důležitá ochrana našeho životního prostředí a jak i my - každý z nás, můžeme být pro naši Zemi důležití. Mgr. Věra Jantošová

Závěr plaveckého výcviku - duben 2022

Závěr plaveckého výcviku - duben 2022 Dnešní dvouhodinová lekce byla tou poslední v tomto školním roce - škoda. Všichni co plavali, si plavání pořádně užili. Společně jsme si zazávodili a úplně nakonec jsme obdrželi mokré vysvědčení. ...

Koniklec je krásný - vycházka s kroužkem "Poznáváme svět"

Koniklec je krásný -  vycházka s kroužkem

Dnes jsme obdivovali v naší obci krásné květy chráněného koniklece. Na našem kopci u čističky jsme napočítali na třech místech asi 65 trsů rostlin. Nějak se počet zmenšil, nejspíš za to mohou agresivnější trávy, které zde také rostou a koniklece vytlačují. Koniklec velkokvětý je v Česku chráněný jako silně ohrožený druh. Zároveň patří na Seznam přísně chráněných druhů rostlin podle Bernské úmluvy a mezi druhy chráněné evropskou legislativou v rámci sítě Natura 2000.
Podyjí se nachází na západní hranici rozšíření této rostliny, která rozkvétá již začátkem března. Obsahuje jedovatý ranunkulin, který vytváří srdeční toxiny a oxytoxiny, zpomalující srdeční tep. Požití vede k snížení krevního tlaku, hypotenzi a komatu.
Mgr. Věra Jantošová

Noc s Andersenem - třetí třída

Noc s Andersenem - třetí třída Noc s Andersenem je akce knihoven na podporu dětského čtenářství, ale naše třetí třída se rozhodla spát u nás ve škole. Paní učitelka zvolila téma bájné Atlantidy. Předčítala nám detektivní příběh o ...

Zápis do prvního ročníku ZŠ 2022

Zápis do prvního ročníku ZŠ 2022

Den zápisu do prvního ročníku patří na všech školách k těm nejvýznamnějším.

Letos poprvé se zápisy do 1. ročníku základních škol konají od 1. do 30. dubna. Povinná školní docházka po dítě začíná počátkem školního roku, který následuje po dni, kdy dítě dosáhne šestého roku věku, pokud mu není povolen odklad.

Naši předškoláci se byli zapsat do prvního ročníku toto pondělí 4. 4. 2022. Všichni se moc snažili, aby nám ukázali, že jsou připraveni na nástup do první třídy. Za odměnu a také na památku si děti odnesly vlastnoručně podepsaný arch se svou prací a obrázkem a malý dáreček, který pro ně vyrobili žáci ze školní družiny.

Na příští prvňáčky se všichni už moc těšíme a věříme, že se jim start do nové a velmi důležité epochy jejich života podaří. Mgr. Věra Jantošová a Mgr. Petra Fialová

Divadelní představení - březen 2022

Divadelní představení - březen 2022Dnes nám hráli herci z Prahy - Metropolitního divadla - příběh sester Ely a Anny z Ledového království. Dětský muzikál na motivy H. CH. Andersena s prvky filmu byl nabitý efekty, písněmi a také moderní projekcí na plátně. Představení 60 minut uteklo jako voda. Všichni jsme si představení užili. Škoda jen, že nás čeká už jen jedno představení v červnu. Mgr. Věra Jantošová

Adopce zvířátka v ZOO Jihlava 2022

Adopce zvířátka v ZOO Jihlava 2022

V letošním školním roce budeme chtít podpořit chov nějakého zvířátka ze ZOO Jihlava.

Víme, že život v ZOO není plnohodnotný život jako ve volné přírodě v přirozeném prostředí, ale dost dobrý na to, aby některé druhy živočichů na naší planetě úplně nevymizely.

Tento týden proběhlo nové hlasování zvířátka, které svým činem podpoříme. Vybíralo se mezi pagekonem řasnatým a vakoveverkou létavou. O sedm hlasů zvítězila milá „jako by plyšová“ vakoveverka.

Proto prosíme rodiče, aby se k volbě svých dětí postavili pozitivně a podle pokynů poslali daný malý finanční příspěvek, který podpoří chov tohoto druhu. Za váš finanční příspěvek touto cestou děkujeme. Mgr. Věra Jantošová

Seznámení se s chráněným, jedovatým broukem

Seznámení se s chráněným, jedovatým broukem

Má zkrácené krovky, které jen z části zakrývají zadeček. Při podráždění vylučuje jedovatou tekutinu. Majka fialová patří k našim nejhojnějším druhům. Vyskytuje se na loukách, zvláště ve vyšších polohách. Je to brouk 10 až 30 mm dlou­hý.
Majka fialová není podle entomologa v žádném případě agresivní vůči člověku či zvířatům. „Rozhodně na nikoho sama od sebe neútočí. Člověka si vůbec nevšímá. Určitě by je lidé neměli zabíjet,“ vysvětluje odborník. Majky jsou chráněné a mají v krajině důležitou funkci. Objevují se jen tam, kde je nepoškozené životní prostředí. Mgr. Věra Jantošová

První jarní den 21. 3. 2022

První jarní den 21. 3. 2022

Jarní rovnodennost letos nastala přesně 20. března 2022 v 16:33 hodin. Jestli si ještě ze školy začátek jara spojujete s jednadvacátým, musíme vás zklamat - 21. březen bude totiž jako první jarní den za tolik let, že se toho většina z nás nedožije. Protože mezi astronomickým a naším běžným kalendářem vznikají odchylky, datum jarní rovnodennosti se neustále posouvá. Na 21. březen se vrátí jarní rovnodennost opravdu za hodně dlouho, bude to až v roce 2102. 
V tento den tak budou jaro vítat až další generace. Mgr.VěraJantošová

Světový den vody

Světový den vody

Světový den vody, který byl určen v roce 1993 na 22. březen Organizací spojených národů, si každoročně klade za cíl připomenout lidem na celém světě význam vody a potřebu ochrany vodních zdrojů.
V hodinách tohoto týdne se k tomuto tématu dostaneme i my s našimi žáky. Mgr. Jantošová

Matematický klokan 2022

Matematický klokan 2022

Stejně jako v předchozích letech, i letos se uskutečnila 18. března 2022 soutěž Matematický klokan, které se zúčastnila celá naše škola.

Mezinárodně koordinovaná soutěž Matematický klokan byla vytvořena podle obdobné soutěže, která byla v osmdesátých letech minulého století pořádána v Austrálii. Od roku 1991, kdy se konal první ročník ve Francii, se rozšířila do zemí Evropy a postupně
i na další kontinenty. V roce 2016 se již této soutěže účastnilo přes 6 milionů soutěžících z více než 60 zemí celého světa.

Soutěžící jsou podle věku rozděleni do 6 kategorií: Cvrček (2. - 3. třída ZŠ), Klokánek (4. - 5. třída ZŠ), Benjamín (6. - 7. třída ZŠ), Kadet (8. - 9. třída ZŠ), Junior (1. - 2. ročník SŠ) a Student (3. - 4. ročník SŠ).
 Mgr. Jantošová

Těšíme se na naše nové prvňáčky

Těšíme se na naše nové prvňáčky Naše škola zve budoucí prvňáčky a jejich rodiče k zápisu do 1. třídy, který se bude konat v pondělí 4. dubna 2022 od 15.00 do 17.00 hod. v budově školy. Těší se na vás p. uč. Mgr. Petra Fialová, p. ...

Voda čaruje - PMO Brno 2022

Voda čaruje - PMO Brno 2022 Tato výtvarná soutěž bývá také velmi oblíbenou u našich žáků. Voda je nekonečně krásná a potřebná, pro děti hlavně ke koupání a dovádění. Letos probíhá již sedmnáctý ročník dětské výtvarné ...

Touky za zvěří 2022

Touky za zvěří 2022 Soutěž Mé toulky za zvěří se bude konat také v roce 2022. Jde již o 20. ročník soutěže pro děti od mateřských škol po deváté třídy – takže i pro naše žáky. Díla jsou inspirována českou přírodou či ...

Plavecký výcvik žáků

Plavecký výcvik žáků Jsme rádi, že tento školní rok proběhne plavecký výcvik našich žáků 2.,3. třídy a rozšiřující lekce pro 4. a 5. třídy. Je pravda, že kvůli Covidu bude i letošní plavání pro nás upravené, ale hlavní ...

Jarní prázdniny

Jarní prázdninyTak jako každý rok i letos jsme se opět dočkali jarních prázdnin. Určitě si všichni volna užijeme - někteří s rodiči jiní s prarodiči. Mgr. Věra Jantošová

Divadelní představení: Zlatovláska

Divadelní představení: Zlatovláska Tentokrát jsme si užili klasickou pohádku o Jiříkovi a jeho zaltovlasé krásce. Uchvátil nás zpěv herců bez ozvučení. Kulisy byly tentokrát nakreslené luminiscenčními barvami a to se dětem také velmi ...

Příroda kolem nás - výtvarná soutěž

Příroda kolem nás - výtvarná soutěž Letos se zúčastníme 22. ročníku výtvarné soutěže Příroda kolem nás, kterou vyhlašuje národní park Podyjí Znojmo. Vybraná díla v několika kategoriích poté zveřejní paní Holubová na webu ...

Divadelní představení: Princezna se zlatou hvězdou na čele

Divadelní představení: Princezna se zlatou hvězdou na čele Dne 7. ledna jsme byli na divadelním představení Princezna se zlatou hvězdou na čele. Klasická pohádka s písničkami na motivy Boženy Němcové se nám všem moc líbila a už dnes se těšíme na další ...

Pololetní prázdniny

Pololetní prázdniny Čas běží jako voda a již máme půl roku za námi. Všichni se těšíme na pololetní prázdniny, které nám kazí jen komplikovaná situace kvůli Covidu. Každé volno si ale vždy pořádně užijeme. Mgr. Věra ...

Přání do nového roku 2022

Přání do nového roku 2022MILÍ ŽÁCI,
VÁŽENÍ RODI
ČE, PRARODIČE, PŘEJEME VÁM KRÁSNÝ A POŽEHNANÝ NOVÝ ROK 2022. AŤ JSTE VŠICHNI ZDRAVÍ, ŠŤASTNÍ A SPOKOJENÍ.
PŘEJÍ ZAMĚSTNANCI ŠKOLY.

Cena z výtvarné soutěže "Voda štětcem a básní" - PMO Brno 2021

Cena z výtvarné soutěže I letos byli pořadatelé nuceni přesunout jarní termín vyhodnocení soutěže opět do podzimu. Na některé školy se prý čekalo až do konce října. Poté proběhlo vyhodnocení všech došlých prací a komise ...

Čarovné barvy země - vernisáž Brno - říjen 2021

Čarovné barvy země - vernisáž Brno - říjen 2021 V říjnu jsme očekávali výjezd do areálu Slovanského hradiště v Mikulčicích, ale opět pro zhoršující se COVID situaci se mnoho škol rozhodlo neriskovat zdraví svých žáků ani učitelů - nikam se ...

Barvy vody - vv soutěž PMO Brno

Barvy vody - vv soutěž PMO Brno Povodí Moravy, s.p. vyhlásilo již šestnáctý ročník dětské výtvarné a literární soutěže Voda štětcem a básní. Pro tento ročník soutěže zvolila redakční rada téma: Barvy vody. Už loni jsme někteří ...

Zahájení školního roku 2021 - 2022

Zahájení školního roku 2021 - 2022

První den ve škole je významným okamžikem v životě každého dítěte.
Na 1. září se vždy těší nejen žáci první třídy, ale i jejich rodiče. Všichni jsou plni očekávání a přejí si, aby start do školy byl hezkým zážitkem, na který si rádi vzpomenou.

Vstup do školy máme tedy za sebou a může začít školní rok. Přejeme všem prvňáčkům, ať do něj vkročí s radostí, touhou poznávat nové informace a zkušenosti a ať se během svého pobytu ve škole naučí řadu užitečných znalostí.

Popřát hodně krásných chvil ve škole přišel nám všem i pan starosta Mgr. Jindřich Bulín.

Dětem přejeme do nového školního roku hodně úspěchů, rodičům, pedagogům a provozním zaměstnancům školy potom hodně trpělivosti. A všem společně hlavně pevné zdraví.

Všichni se těšíme na další společné chvíle, které nás tento školní rok čekají.

Mgr. Věra Jantošová

Krásné letní prázdniny

Krásné letní prázdniny

MILÍ ŽÁCI,
VÁŽENÍ RODI
ČE, PRARODIČE, PŘEJEME VÁM KRÁSNÉ PRÁZDNINY PLNÉ SLUNCE, DOBRÉ NÁLADY A NEZAPOMENUTELNÝCH ZÁŽITKŮ!

NA VIDĚNOU V NOVÉM ŠKOLNÍM ROCE! 
PŘEJÍ ZAMĚSTNANCI ŠKOLY.
Úžasný

Les nás baví 2021

Les nás baví 2021 Stovky výkresů poslaly děti nejen ze Znojemska do soutěže „Les nás baví“, kterou společně vyhlásily znojemské Městské lesy a Městská knihovna. Malí výtvarníci se činili a porotci museli hodně ...

Příroda kolem nás 2021

Příroda kolem nás 2021 Správa NP Podyjí vyhlásila již 21. ročník celostátní výtvarné soutěže Příroda kolem nás. Cílem soutěže bylo oslovit děti a probudit v nich zájem o naši přírodu. Přijímány byly tedy kresby, malby či ...

Mezinárodní den dětí 2021

Mezinárodní den dětí 2021 Mezinárodní den dětí se slaví každoročně 1. června. U příležitosti dne dětí jsou připravovány různé společenské a sportovní akce. I když známe oslavy MDD většinou jako akce plné smíchu, dobrot a ...

Mikulčice - nesoutěžní kolo s naší Obří hlavou - 2. třída chlapci

Mikulčice - nesoutěžní kolo s naší Obří hlavou - 2. třída chlapci Z důvodu pandemie rozhodla Rada JMK pro změnu ročníku 2020/2021 na nesoutěžní. Přesto jedno dílo dokončíme již letos. Naši chlapci druháci ztvárňují skálu z Národního parku Podyjí. Skála připomíná ...

Les nás baví - 2. třída

Les nás baví - 2. třída Městské lesy Znojmo spojily síly s Městskou knihovnou Znojmo a připravily, nejenom pro děti, výtvarnou soutěž LES NÁS BAVÍ. Vždyť les byl a stále je inspirací mnoha umělců, od malířů, hudebníků až ...

Barvy vody - výtvarná soutěž s PMO Brno

Barvy vody - výtvarná soutěž s PMO Brno Povodí Moravy, s.p. vyhlásilo již šestnáctý ročník dětské výtvarné a literární soutěže Voda štětcem a básní. Pro tento ročník soutěže zvolila redakční rada téma: Barvy vody. Letos na toto téma ...

Krásná jako kvítka 2021

Krásná jako kvítka 2021V letošním školním roce jsme se zapojili do mezinárodní výtvarné soutěže. Malovali jsme na téma "Pohádka". Svět pohádek nabízí spoustu inspirace, proto je pohádka vždy krásným tématem.

Den Země 22. 4. 2021

Den Země 22. 4. 2021

Připomenutí si dne Země každoročně připadá na 22. dubna. Letos jsme si tento den připomínali v rámci výuky prvouky, přírodovědy nebo výtvarné výchovy.
Každá třída si tento svátek připomněla trošku jinak. Prvňáčci si o svátku popovídali a dostali omalovánku. Druháci byli na vycházce, kde nasbírali různé kvetoucí přírodniny, z kterých vyrobí jarní kvetoucí fólie do okna. Ve třídě si vyrobili k oslavě čelenky a sepsali pěkné věty o tom, jak Zemi lidé ubližují a jak se o ni také starají, aby ji opět uzdravili. Třeťáci si napsali pár zajímavých a trefných vět k oslavě svátku Dne Země. Čtvrťáci si společně s paní učitelkou téma zařadili do výuky českého jazyka a matematiky. Pátá třída během výtvarné výchovy vyrobila pro pana učitele dečku z přírodních pigmentů. Pigmenty poctivě vytloukali pomocí kamene na připravenou látku.
Zaměstnanci Krkonošského národního parku připravili pro zájemce o přírodu manuál jednoduchých aktivit, které si prakticky každý může vyzkoušet.
Stačí si vyhledat webové stránky a vybraný materiál si otevřít, přečíst i vypracovat. Přeji hodně zábavy. p.uč. Věra Jantošová https://www.krnap.cz/den-zeme-2021/

Připojte se tuto sobotu k Hodině Země. Dejte si závazek pro klima.

Připojte se tuto sobotu k Hodině Země. Dejte si závazek pro klima.Není vám lhostejné, co se děje s přírodou a klimatem? Hodina Země je celosvětová akce pro zvýšení povědomí o klimatické krizi. Letos proběhne tuto sobotu, 27. března, online.
Více informací naleznete zde:
https://hodinazeme.cz/?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=314RUR - roboti 2121

RUR - roboti 2121 Letos se v Lidicích vyhlásil další ročník výtvarné mezinárodní soutěže. Tentokrát se kreslí, maluje, tvoří na téma robot 2121. Kreslit se může mechanika, různé detaily či designy robotů budoucnosti. ...

Kreslíme, malujeme na téma "Příroda"

Kreslíme, malujeme na téma Letošní neobvyklý školní rok nás neodradil od tvoření na oblíbené téma "Příroda". Druháčci tvoří ve škole a doma na distanční výuce se zapojili někteří čtvrťáci. Uvidíme, kteří další se do kreslení ...

Ocenění Nely Hlávkové - vv soutěž "Mé toulky za zvěří"

Ocenění Nely Hlávkové - vv soutěž Nela se od vyhlášení již ceny za svou práci nemohla dočkat. Měla obrovskou radost z nádherného diplomu a ještě větší radost z originálního kalendáře, s kterým nás podrobně seznámila naše paní ...

Bratříčci svatého Františka - on line premiéra divadla Radost Brno

Bratříčci svatého Františka - on line premiéra divadla Radost Brno Už chybí živí herci. Kdy půjdeme do Radosti na pohádku?
Přes on line prostředí druháčci byli právě dnes, dokonce na premiéře!
Shlédli jsme příběh Františka, který putuje světem a potkává ...

Předávání cen ze soutěže "Čarovné barvy Země"

Předávání cen ze soutěže Ještě před vánočními prázdninami a mimořádným volnem k nám do školy přijela paní Mgr. Hana Novotná
edukátorka Slovanského hradiště v Mikulčicích u Hodonína a přivezla nám osobně předat ceny. ...

Slavíme narozeniny a návrat do školy - druháčci - listopad 2020

Slavíme narozeniny a návrat do školy - druháčci - listopad 2020 Dobrý den. Huráááááááááááá,
konečně jsme se opět setkali se svými spolužáky. Tuto skutečnost jsme se rozhodli pořádně oslavit.
Slavili jsme ve čtvrtek a chvíli i v pátek. V karanténě měl ...

Vyhodnocení XV. ročníku soutěže "Voda štětcem a básní" - Povodí Moravy Brno

Vyhodnocení XV. ročníku soutěže Redakční rada Povodí Moravy má již několik let jarní dny spojeny s vyhodnocením soutěže výtvarných děl. Letošní jaro bylo však jiné. Nikdo by se nenadál, že očekávaný příchod jara bude spojený ...

Čarovné barvy země - výsledky

Čarovné barvy země - výsledky Přicházím s dobrými zprávami ve formě výsledků X. ročníku Malířské soutěže pro děti a mládež Čarovné barvy země, do níž naše škola přes všechny nepřízně přihlásila dva soutěžní obrazy ve II. věkové ...

Hřbitov odpadků

Hřbitov odpadků Ještě než jsme zůstali doma kvůli pandemii, jsme si říkali, že si založíme hřbitov. Vůbec ne obyčejný - ale hřbitov pro odpadky. Ten nám nakonec založila paní učitelka sama. Odpadky si budeme ...

Zahrada je i učebna - 2.třída

Zahrada je i učebna - 2.třída Školní zahrada – naše venkovní učebna pod širým nebem nám poskytuje postupně letošní úrodu.
Posloužila nám již ke zpestření hodiny prvouky a pracovní výuky. Poznatky jsme aplikovali jak v ...

Výuka běžných předmětů v terénu - 2.třída - 21.9.2020 ve Znojmě

Výuka běžných předmětů v terénu - 2.třída - 21.9.2020 ve Znojmě V pondělí 21. 9. 2020 jsme se celý den učili venku ve Znojmě. Děti si s sebou vzaly pouzdro (pero, tužku, pastelky, lepidlo), na sezení kus staré pláštěnky nebo nějakou igelitku, pití, svačinu, ...

Slavnostní zahájení školního roku 2020-2021

Slavnostní zahájení školního roku 2020-2021 Vzhledem k epidemiologické situaci dochází na základě mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví ČR ke změnám v organizaci a fungování škol a školských zařízení. Na základě aktuálního znění ...

RYCHLÝ KONTAKT

Kontaktní adresy:

obrázek
ZŠ a MŠ Únanov
Únanov 56
671 31 Únanov

ID datové schránky:
ybvmip7

E-mail:

ZŠ: zs.unanov@skolyjm.cz

MŠ: msunanov@seznam.cz

ŠJ: jidelnazsunanov@email.cz

Www:
www.skolaunanov.cz

Telefony:

ředitelství školy
515 228 626

školní družina
515 265 561

školní jídelna
515 265 561

mateřská škola
515 228 623

NÁVŠTĚVY

Statistika

TOPlist

AKTUALITY ZŠ

Školní rok 2023/2024

slavnostně zahájíme v pondělí 4. 9. 2023. Další informace najdete na Nástěnce.

Ovoce a zelenina do škol

V 38. týdnu se mohou děti těšit na bio blumy . Dodávky ovoce a zeleniny probíhají ve čtrnáctidenních intervalech. Více informací naleznete v sekci Projekty.

Mléko do škol

V 38. týdnu mohou děti ochutnat Bovýskovo plnotučné mléko. Dodávky mléčných výrobků probíhají ve čtrnáctidenních intervalech.

AKTUALITY MŠ

Nejnovější informace

Aktuální informace týkající se Mateřské školy najdete v sekci Informace pro rodiče
Domů
Základní škola Únanov
Mateřská škola Únanov

Created by © 2015 - 2023ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign