logotyp

Co se děje v naší třídě

Výuka v terénu ve Znojmě

Výuka v terénu ve ZnojměV pondělí 21. 9. 2020 jsme se celý den učili venku ve Znojmě. Děti si s sebou vzaly pouzdro (pero, tužku, pastelky, lepidlo), na sezení kus staré pláštěnky nebo nějakou igelitku, pití, svačinu, drobné na autobus. Na sebe si oblékly sportovní oblečení, boty. Český jazyk, prvouku, slepení rozstříhaného textu jsme zvládli v Horním parku, svačinku jsme měli na lavičkách před střední zdravotnickou školou. Pak jsme se přesunuli na lavičky do Gránic, zde jsme pokračovali prvoukou, matematikou, českým jazykem, čtením s porozuměním a úplně na závěr jsme tvořili Land-artem „Duchy Gránického údolí“.
Celé dopoledne nám tak rychle utíkalo, že když jsme měli končit, tak se jednohlasně ozvalo „už a proč?“ Již dnes se žáci těší na podobné dopolední učení. Uvidíme, kdy nám to počasí opět dovolí. Mgr. Věra Jantošová

Začátek školního roku 2020-2021

Začátek školního roku 2020-2021

Tak nám prázdniny zase skončili a my se sešli ve škole.
Doufejme, že si užijeme celý školní rok bez jakýchkoliv nepříjemných změn.
Všem přeji hodně trpělivosti, chuti do práce a radosti ze svých dílčích úspěchů.
Doufám, že i tento školní rok bude pro všechny příjemný a že se nám podaří společnými silami úspěšně zvládnout všechny úkoly, které nás čekají.
p.uč. Věra Jantošová

Náhlá událost nejen v České republice

Tak z ničeho nic se přihnal virus a i když to tak nevypadalo, převrátil nám plány úplně naruby. Doufejme, že to bude rychle za námi.

Tvoříme

Tvoříme Stále si postupně děláme naše třídní tričko.
Teď na jaře budeme dělat truhlíky, které osázíme květinami,
aby nám i ostatním dělali radost.

Předškoláci na návštěvě u nás v první třídě

Předškoláci na návštěvě u nás v první třídě Tuto návštěvu jsme si užili a věříme, že i předškoláci si s námi užili básničky, zpívání, povídání i tvoření. V tělocvičně nám to tak rychle uběhlo

Kreslíme přírodu do dvou soutěží

Kreslíme přírodu do dvou soutěží Opravdu se všichni snažíme a daří se nám kreslit zvířata tak dobře, že se určitě bude dát z čeho vybírat.

Karneval

Karneval Všichni jsme si pořádně promysleli výběr své masky a karneval jsme si řádně užili. Odměna z tomboly skoro všechny potěšila, někteří byli ovšem zklamaní.

VV soutěž „Naše země“

VV soutěž „Naše země“Kreslli jsme společně břízy v české krajině. Všichni jsme úkol zvládl velmi dobře. Jsme výtvarníky?

Halloween 2019

Halloween 2019Letos jsme oslavili staronový svátek. Oslava se nám moc líbila, ale pro naše dítka byla tošičku zkrácená. Některé úkoly jsme si udělali až v následujícím týdnu - vždy po trošičkách, abychom nenabourali příliš naše hodiny.

První společná oslava

První společná oslavaOslavovali jsme začátek našeho působení v první třídě - zdravé i nezdravé mňamky byly úžasné!S vyplazeným jazykem

Odhalený obsah truhle

Odhalený obsah truhleMrkající

Září v lavicích

Září v lavicíchTak se nám sedí v lavicích, některé musíme sníži a někteří z nás budou asi i přesazeni Smějící se

Září 2019

Září 2019Tak už jsme i v novinách :)

2019-2020

2019-2020

Vítejte ve škole

Léto uběhlo jako voda a my jsme se opět sešli ve škole. Nejvíce se těšili určitě prvňáčci, protože je čekalo mnoho nového. Obavy určitě velké neměli, protože naši školu poznávali s paní učitelkou
Mgr. Věrou Jantošovou v přípravném kurzu, kde se pravidelně připravovali na vstup do první třídy.
  Druhého září jsme se společně sešli se všemi žáky, rodiči, pedagogy, provozními zaměstnanci na tradičním zahájení školního roku v naší malé tělocvičně.
  Rádi jsme přivítali nejen s našimi prvňáčky, ale také pana starostu Mgr. Jindřicha Bulína, který popřál úspěšný školní rok žákům, rodičům i všem zaměstnancům školy.
  Rodiče prvňáčků potěšila informace, že obec pokračuje ve svém programu příspěvku 2000 korun na nákup základní školní výbavy.
  Všichni doufáme, že tento školní rok bude pro všechny příjemný a že se nám podaří společnými silami úspěšně zvládnout všechny úkoly, které nás čekají.

Mgr. Věra Jantošová

Zápis - červen 2019

Zápis - červen 2019Zápis proběhl zdárně, každé dítě se úspěšně realizovalo při zpracovávání zadaných úkolů. Ti posledí si museli počkat, ale i tak to nebylo až do pozdních večerních hodin. - díky Bohu :) 

RYCHLÝ KONTAKT

Kontaktní adresy:

obrázek
ZŠ a MŠ Únanov
Únanov 56
671 31 Únanov

ID datové schránky:
ybvmip7

E-mail:

ZŠ: zs.unanov@skolyjm.cz

MŠ: msunanov@seznam.cz

ŠJ: jidelnazsunanov@email.cz

Www:
www.skolaunanov.cz

Telefony:

ředitelství školy
515 228 626

školní družina
515 265 561

školní jídelna
515 265 561

mateřská škola
515 228 623

NÁVŠTĚVY

Statistika

TOPlist

AKTUALITY ZŠ

Ředitelské volno

pro žáky ZŠ vyhlásil ředitel školy na dny 26. - 28. 6. 2024 z důvodu stavebních prací. Dokument naleznete v sekci Úřední deska.

Ovoce a zelenina do škol

V 18. týdnu se mohou děti těšit na BIO DŽUS 100% jablko . Dodávky ovoce a zeleniny probíhají ve čtrnáctidenních intervalech. Více informací naleznete v sekci Projekty.

Mléko do škol

V 18. týdnu mohou děti ochutnat Bovýskovo žervé. Dodávky mléčných výrobků probíhají ve čtrnáctidenních intervalech.

AKTUALITY MŠ

Zápis do mateřské školy

proběhne v úterý 7. 5. 2024 v době od 15 do 16.30 hodin v budově mateřské školy. Informace jsou k dispozici v sekci Zápis do MŠ..

Nejnovější informace

Aktuální informace týkající se Mateřské školy najdete v sekci Informace pro rodiče
Domů
Základní škola Únanov
Mateřská škola Únanov

Created by © 2015 - 2023ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign