logotyp

20.12.2016 Vánoční besídka

20.12.2016 Vánoční besídka

Večer před nejkratším dnem v celém roce bylo letos velmi nevlídno a mrazivo. A přesto se již téměř o hodinu dříve, než byl naplánován začátek, začali scházet netrpěliví rodiče s dětmi do školy na vánoční besídku. Prozíravě, protože velmi brzy byla všechna místa v tělocvičně zaplněna a přicházeli stále další návštěvníci. Asi tušili, že vánoční program žáků bude opravdu krásná podívaná.

A byla. Pan ředitel pronesl slova uvítání a pak už se před malými i velkými diváky  zpívalo, hrálo, tancovalo a všichni se velmi snažili, byli krásní a vystoupení se jim dařila. Prvňáčci vedeni panem ředitelem s kytarou prošli zlatou bránou a pak krásně přednášeli básničky k jednotlivým měsícům v roce a navrch ke každému ročnímu období přidali pěknou písničku. Potom tanečním krokem nastoupily taneční páry z druhé třídy. Celá tělocvična ztichla, když zazněly první tóny něžné hudby a celou dobu diváci skoro ani nedýchali, jak sledovali nádherné baletní vystoupení, kde chlapci galantně doprovázeli děvčátka, která se po parketu vznášela jak sněhové vločky. Žáci čtvrté třídy pak uvedli svůj program povídáním o tom, jak se žilo lidem v zimě v dobách Josefa Lady, předvedli zimní oblečení a obutí chudých lidí a navodili tak atmosféru pro svou pohádku O dvanácti měsíčkách. Jejich herecké výkony diváci rovněž se zaujetím sledovali a častokrát se i zasmáli. Nebohá macecha s Bertou zůstaly zaváté v závěji a již na parket vtrhla tlupa Santa Clausů z 5. třídy a v svižném tempu zatančila brilantně svůj Santa dance. A tanec pak zase vystřídaly písničky. V plném nasazení se předvedl pěvecký kroužek se svým pásmem zimních a vánočních melodií, střídala se vystoupení sólová se sborovým zpěvem. Když k tomu ještě zacinkaly rolničky a zvonky, byla již vánoční atmosféra dokonalá. Vystoupení tříd zakončili třeťáci, kteří zavzpomínali na lidové vánoční tradice a připomněli hranou scénkou těžký život vánočních kaprů.

Všichni si pak ještě společně zazpívali pár tradičních koled. S přáním, abychom se všichni za rok opět sešli, zdraví a spokojení, se rozloučila s dětmi i rodiči, za všechny pedagogy, kteří se na programu podíleli, paní učitelka Eva Poláková.

Eva Poláková

Zpět na hlavní výpis

RYCHLÝ KONTAKT

Kontaktní adresy:

obrázek
ZŠ a MŠ Únanov
Únanov 56
671 31 Únanov

ID datové schránky:
ybvmip7

E-mail:

ZŠ: zs.unanov@skolyjm.cz

MŠ: msunanov@seznam.cz

ŠJ: jidelnazsunanov@email.cz

Www:
www.skolaunanov.cz

Telefony:

ředitelství školy
515 228 626

školní družina
515 265 561

školní jídelna
515 265 561

mateřská škola
515 228 623

NÁVŠTĚVY

Statistika

TOPlist

AKTUALITY ZŠ

Rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělávání

od školního roku 2024/2025 bylo zveřejněno na úřední desce.

Ovoce a zelenina do škol

V 18. týdnu se mohou děti těšit na BIO DŽUS 100% jablko . Dodávky ovoce a zeleniny probíhají ve čtrnáctidenních intervalech. Více informací naleznete v sekci Projekty.

Mléko do škol

V 18. týdnu mohou děti ochutnat Bovýskovo žervé. Dodávky mléčných výrobků probíhají ve čtrnáctidenních intervalech.

AKTUALITY MŠ

Zápis do mateřské školy

proběhne v úterý 7. 5. 2024 v době od 15 do 16.30 hodin v budově mateřské školy. Informace jsou k dispozici v sekci Zápis do MŠ..

Nejnovější informace

Aktuální informace týkající se Mateřské školy najdete v sekci Informace pro rodiče
Domů
Základní škola Únanov
Mateřská škola Únanov

Created by © 2015 - 2023ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign