logotyp

17. 5. 2017 Sférické kino

17. 5. 2017 Sférické kinoSférický projekční systém uvnitř pojízdné kupole skýtá neuvěřitelný pohled. U nás se ocitnete v kouzelném prostoru a budete si připadat, jako byste byli přímo pod hvězdnou oblohou či na dně oceánu. Tento popis si můžete přečíst na webových stránkách společnosti, která provozuje tuto atraktivní formu vzdělávání. Jsme moc rádi, že jsme sférické kino mohli na vlastní oči i uši zažít i my. Nafukovací kupole vyrostla během krátké chvíle v tělocvičně a již na prví pohled vzbuzovala naši zvědavost.
Rozdělili jsme se na dvě skupiny. Mladší děti se po krátkém úvodu uvelebily na pohodlných podložkách a většinou vleže sledovaly příběh s názvem Tajemství stromů. Beruška Dolores a brouček Michael v něm hledají odpovědi na spoustu otázek ze života stromů. Postupně jsme se seznámili s tím, jak stromy rostou, získávají energii a vyživují se. Díky moderní technologii jsme také společně s vodou cestovali od kořenů až do listů.
Druhá skupina sledovala, jakou přípravou musí projít člověk, než se stane astronautem nebo k jakým změnám dochází uvnitř lidského těla ve vesmíru. Mimo to je film s názvem Astronaut také zavedl do mezinárodní vesmírné stanice a seznámil s nebezpečími, která na člověka v otevřeném vesmíru čekají.
Ten, kdo při sledování filmů dával dobrý pozor a následně správně odpověděl na kontrolní otázky, dostal od zástupce firmy malou odměnu. Děkujeme za nevšední zážitek.

Rostislav Koc

Zpět na hlavní výpis

RYCHLÝ KONTAKT

Kontaktní adresy:

obrázek
ZŠ a MŠ Únanov
Únanov 56
671 31 Únanov

ID datové schránky:
ybvmip7

E-mail:

ZŠ: zs.unanov@skolyjm.cz

MŠ: msunanov@seznam.cz

ŠJ: jidelnazsunanov@email.cz

Www:
www.skolaunanov.cz

Telefony:

ředitelství školy
515 228 626

školní družina
515 265 561

školní jídelna
515 265 561

mateřská škola
515 228 623

NÁVŠTĚVY

Statistika

TOPlist

AKTUALITY ZŠ

Rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělávání

od školního roku 2024/2025 bylo zveřejněno na úřední desce.

Ovoce a zelenina do škol

V 18. týdnu se mohou děti těšit na BIO DŽUS 100% jablko . Dodávky ovoce a zeleniny probíhají ve čtrnáctidenních intervalech. Více informací naleznete v sekci Projekty.

Mléko do škol

V 18. týdnu mohou děti ochutnat Bovýskovo žervé. Dodávky mléčných výrobků probíhají ve čtrnáctidenních intervalech.

AKTUALITY MŠ

Zápis do mateřské školy

proběhne v úterý 7. 5. 2024 v době od 15 do 16.30 hodin v budově mateřské školy. Informace jsou k dispozici v sekci Zápis do MŠ..

Nejnovější informace

Aktuální informace týkající se Mateřské školy najdete v sekci Informace pro rodiče
Domů
Základní škola Únanov
Mateřská škola Únanov

Created by © 2015 - 2023ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign