logotyp

15. 6. 2017 Slovanské hradiště v Mikulčicích

15. 6. 2017 Slovanské hradiště v Mikulčicích

V rámci VII. ročníku malířské soutěže „Čarovné barvy země“ jsme přijali pozvání na slavnostní vyhlášení výsledků do Mikulčic. Čekala nás docela dlouhá cesta několika spoji IDSJMK - autobusy a vlakem. Slovanské hradiště v Mikulčicích je velký areál, my jsme poznali pouze malou část. Po prezentaci jsme si prohlédli obrazy, které byly poslané do soutěže, a práce jsme hodnotili.
 Poté jsme si vystoupali na věž, z které jsme si prohlédli okolí areálu a prožili trochu adrenalinu. Proč adrenalin? No, ona se ta věž docela dost kymácela, nám se z toho točila hlava a měli jsme strach.    Tak jsme slezli rychle dolu.
 Nato nás čekala návštěva expozice, kde jsme se dozvěděli plno zajímavostí a mohli si prohlédnout nejen objevené předměty, ale i odkryté hroby Slovanů.
 Čas rychle běžel a my šli na oběd. Dostali jsme řízek s bramborovou kaší, tatranku jako zákusek a pití. Jakmile jsme se najedli, šli jsme si koupit na ochlazení nanuky, chlazené pití s ochucenými bublinkami a nějaké suvenýry.
 V poledne nás pozvali do přednáškové místnost, kde jsme si převzali „naše“ ocenění. Čtvrťačky se svým obrazem získaly páté místo. Gratulujeme!
 Než jsme vyrazili na zpáteční cestu, vyrobili jsme si malý upomínkový přívěšek – malovali jsme hlínou na dřevo a někteří si vybarvili i omalovánku. Nakonec jsme pozorovali mistra kováře při práci. Většina z nás si chtěla ukovat vlastní umělecký předmět, ale na to nám chyběl čas. Než na nás přišla řada, museli jsme odejít na náš autobus, abychom se mohli vrátit včas domů.
 Celý den jsme si všichni užili. Snad si takový výlet zopakujeme i příští školní rok.
Mgr. Jantošová

Zpět na hlavní výpis

RYCHLÝ KONTAKT

Kontaktní adresy:

obrázek
ZŠ a MŠ Únanov
Únanov 56
671 31 Únanov

ID datové schránky:
ybvmip7

E-mail:

ZŠ: zs.unanov@skolyjm.cz

MŠ: msunanov@seznam.cz

ŠJ: jidelnazsunanov@email.cz

Www:
www.skolaunanov.cz

Telefony:

ředitelství školy
515 228 626

školní družina
515 265 561

školní jídelna
515 265 561

mateřská škola
515 228 623

NÁVŠTĚVY

Statistika

TOPlist

AKTUALITY ZŠ

Rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělávání

od školního roku 2024/2025 bylo zveřejněno na úřední desce.

Ovoce a zelenina do škol

V 18. týdnu se mohou děti těšit na BIO DŽUS 100% jablko . Dodávky ovoce a zeleniny probíhají ve čtrnáctidenních intervalech. Více informací naleznete v sekci Projekty.

Mléko do škol

V 18. týdnu mohou děti ochutnat Bovýskovo žervé. Dodávky mléčných výrobků probíhají ve čtrnáctidenních intervalech.

AKTUALITY MŠ

Zápis do mateřské školy

proběhne v úterý 7. 5. 2024 v době od 15 do 16.30 hodin v budově mateřské školy. Informace jsou k dispozici v sekci Zápis do MŠ..

Nejnovější informace

Aktuální informace týkající se Mateřské školy najdete v sekci Informace pro rodiče
Domů
Základní škola Únanov
Mateřská škola Únanov

Created by © 2015 - 2023ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign