logotyp

10. 5. 2017 Beseda se spisovatelkou Petrou Dvořákovou

10. 5. 2017 Beseda se spisovatelkou Petrou Dvořákovou

Když čteme knihu, žijeme s jejími postavami v dobrém i zlém, poznáváme nové světy, nové myšlenky. Četbou každé kvalitní knihy se v nás něco mění - rosteme v lepší lidi. Děti potřebují číst, aby mohly vyrůst.

Před časem se mi dostala do ruky kniha Flouk a Líla od spisovatelky Petry Dvořákové. Příběh kouzelného kocoura a počítačové myši mě zcela pohltil. A nejen mě. Děti, kterým pravidelně v hodinách čtení předčítám, se na nové pokračování vždy těší.  A protože se kniha líbí i starším, již zdatným čtenářům, kteří předčítají pro změnu své paní učitelce, pokusili jsme se oslovit přímo autorku této knihy a pozvat ji k nám do školy.

Přání se stalo realitou a Petra Dvořáková za našimi malými čtenáři opravdu přijela. Velmi poutavě děti při autorském čtení blíže seznámila s hlavními hrdiny knihy. Především s myší Lílou, která se během čtení zatoulala. Děti ji ale po dlouhém hledání zachránily.

Po autorském čtení jsme se dozvěděli, jak taková kniha vlastně vzniká. Kolik trpělivosti, času, píle a radosti musí spisovatel mít, aby se kniha dostala ke čtenáři. Jak se do knihy dostanou obrázky, či pro koho je těžší psát. Pro děti či dospělé?

Petra Dvořáková ale není jenom spisovatelkou.Povídala nám o své práci pro Českou televizi, pro kterou připravuje scénáře pro dětské pořady, o planetě Yó, nebo o pořadu Hajajá v Českém rozhlase. 

Děkujeme Petře Dvořákové za návštěvu v naší škole. Děkujeme za poutavou besedu, která v digitálním věku blikajících obrazovek děti navede na krásný prožitek z přečteného.

Lenka Brdová

Zpět na hlavní výpis

RYCHLÝ KONTAKT

Kontaktní adresy:

obrázek
ZŠ a MŠ Únanov
Únanov 56
671 31 Únanov

ID datové schránky:
ybvmip7

E-mail:

ZŠ: zs.unanov@skolyjm.cz

MŠ: msunanov@seznam.cz

ŠJ: jidelnazsunanov@email.cz

Www:
www.skolaunanov.cz

Telefony:

ředitelství školy
515 228 626

školní družina
515 265 561

školní jídelna
515 265 561

mateřská škola
515 228 623

NÁVŠTĚVY

Statistika

TOPlist

AKTUALITY ZŠ

Rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělávání

od školního roku 2024/2025 bylo zveřejněno na úřední desce.

Ovoce a zelenina do škol

V 18. týdnu se mohou děti těšit na BIO DŽUS 100% jablko . Dodávky ovoce a zeleniny probíhají ve čtrnáctidenních intervalech. Více informací naleznete v sekci Projekty.

Mléko do škol

V 18. týdnu mohou děti ochutnat Bovýskovo žervé. Dodávky mléčných výrobků probíhají ve čtrnáctidenních intervalech.

AKTUALITY MŠ

Zápis do mateřské školy

proběhne v úterý 7. 5. 2024 v době od 15 do 16.30 hodin v budově mateřské školy. Informace jsou k dispozici v sekci Zápis do MŠ..

Nejnovější informace

Aktuální informace týkající se Mateřské školy najdete v sekci Informace pro rodiče
Domů
Základní škola Únanov
Mateřská škola Únanov

Created by © 2015 - 2023ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign