Jméno:
Heslo:

Události

Bramborový den s rodiči 24.10.2019

Bramborový den s rodiči  24.10.2019Podzimní odpoledne s rodiči, tentokrát bramborové, bylo velice příjemné. Rodiče přinesli spoustu krásně vybarvených listů a plno dalších přírodnin. Výrobky z brambor jim pod rukama jen "kvetly". Co všechno se dá z brambor vytvořit? Panáčci, žirafy, různá další zvířátka, sluníčka, stromečky, a mnoho dalších krásných dekorací.
I děti si odpoledne užily. Maminky totiž přinesly i bramborové dobroty, takže byla i ochutnávka. Malé chlebíčky, bramboráčky (i s uzeným masem), smažené lupínky, bramborové vdolky s marmeládou, lepenice. Paní učitelky upekly v troubě brambory ve slupce. Brambory chutnaly jak z dřívějších dob, pečené v ohni na poli. A s máslem!!!
I děti ve školce "uvařily" bramborovou pomazánku. Chlapci loupali uvařené brambory, děvčátka je nastrouhala, všechny děti přidávaly ingredience a samozřejmě všechny ochutnávaly. Některé i 3x. Svoje dílo si moc pochválily.
Děkujeme rodičům, že si našli čas.

Výstava podzimních plodů v kostele 17.10.2019

Výstava podzimních plodů v kostele  17.10.2019Každoročně děti ze školky přispívají svými výrobky na výstavu do kostela. Letos vytvořily strašáka, jak hlídá zelí; hromadu dýní, slunečnice; z kaštanů krásný věnec. Bramborovými tiskátky naplnily pytle brambor. Letos nechyběly i houby - hřiby a muchomůrky. Dětské práce vždy tuto podzimní výstavu hezky oživí.
Samozřejmě se jdeme na výstavu podívat. Děti pak obdivují, jak maminky výstavu pěkně naaranžovaly.

U Valášků 3. 10. 2019

U Valášků        3. 10. 2019Tatam je doba, kdy se na vesnici v každém domě chovali králíci, slepice, kachny, prasátka. Není divu, že se dětem někdy zvířátka pletou. A proto, když se nám naskytla příležitost, abychom navštívili zvířátka u Valášků, hned jsme ji využili. Děti tak měly možnost uvidět skutečné husy, husice, krocany, krůty, kachny čínské a mandarínské, a taky perličky. A hlavně měly možnost slyšet jejich skutečné "hlasy". Našly si i pěkná peříčka, podle kterých pak určovaly, komu patří.
Moc děkujeme Valáškům za možnost návštěvy.

Podzimní zahrádka

Podzimní zahrádkaŠkolková zahrádka je pěkně vyzdobená. Rodiče opět nezklamali. Je vidět, že si se svými výrobky dali opravdu práci. A věříme, že si vyrábění určitě užili. Děti větrníky pozorují z okna a trpaslíky, když jdeme na vycházku.
Moc děkujeme.

Začátek...

Začátek...Už nám to nastalo, říkají si děti. Seznamují se s učitelkami, s dětmi, s ostatními pracovníky, s prostředím školky. Některé si zvyknou hned, některým to trvá déle. Paní učitelky je však nenechají plakat. Ty malé pochovají; vymýšlejí aktivity, které dětem pomáhají, aby se jim ve školce líbilo - různé hry, písničky, malování, vyrábění, společné vycházky se staršími dětmi. Hlavně hraní s hračkami. Těch je ve školce dostatek.
A s čím děti nejvíce bojují? Mladší děti s oblékáním a starší dětí hlavně s používáním příboru. Ale věříme, že časem všichni vše zvládnou. Vždyť denně se to "procvičuje". A když nám rodiče pomůžou, tak budou děti určitě spokojené.

RYCHLÝ KONTAKT

Kontaktní adresy:

obrázek
ZŠ a MŠ Únanov
Únanov 56
671 31 Únanov

ID datové schránky:
ybvmip7

E-mail:

ZŠ: zs.unanov@skolyjm.cz

MŠ: msunanov@seznam.cz

ŠJ: jidelnazsunanov@email.cz

Www:
www.skolaunanov.cz

Telefony:

ředitelství školy
515 228 626

školní družina
515 265 561

školní jídelna
515 265 561

mateřská škola
515 228 623

NÁVŠTĚVY

Statistika

TOPlist

AKTUALITY ZŠ

Ovoce a zelenina do škol

Ve 46. týdnu (v úterý) dostanou děti jablko. Více informací naleznete na stránce Projekty.

Třídní schůzky

proběhnou ve čtvrtek 14. 11. 2019 od 17 hodin. Více informací naleznete na Nástěnce.

Mléko do škol

Ve 46. týdnu (ve středu) se mohou děti těšit na Bovýskovo mléko 3,5%.

AKTUALITY MŠ

Nejnovější informace

Aktuální informace týkající se Mateřské školy najdete v sekci Informace pro rodiče
Domů
Základní škola Únanov
Mateřská škola Únanov

Created by © 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign