Jméno:
Heslo:

Události v naší třídě 2018/2019

21. 9. 2018 Informace pro rodiče

Vážení rodiče,
dnes jsem se pustil do slibovaného využití webových stránek k vaší lepší informovanosti. Pokud mi to čas a zdraví dovolí, chtěl bych vás pravidelně zásobovat důležitými informacemi z našeho školního života. I když je přístup do této sekce omezený jménem a heslem, budu zatím zveřejňovat pouze všeobecné informace, které se týkají celé třídy.
Vzhledem k tomu, že ani po prázdninách ještě někteří spolužáci nepovažují za vhodné dodržovat dohodnutá třídní pravidla, byl jsem nucený přejít k systému zvláštních úkolů, na kterém jsme se společně dohodli v předchozím školním roce. Zavedl jsem tzv. cvičné sešity, které mají děti běžně ve škole pro případ, když zapomenou donést některý sešit nebo když si budou chtít něco procvičit, popřípadě je využijeme k soutěžím atd. Když se stane, že jejich chování nebo přístup k práci přestoupí určitou přiměřenou hranici a nebudou reagovat na upozornění, dostanou zvláštní úkol s mou poznámkou, že se jedná o zvláštní úkol za porušování školních pravidel a budu po nich vyžadovat, aby jej od vás nechali podepsat. Tak uvidíte, jak často z jejich strany dochází k nevhodnému chování, či jednání. Pokud úkol nevypracují do druhého dne nebo ho nebudou mít podepsaný, tak jim to do sešitu napíšu a k stávajícímu úkolu ještě malinko přidám. Věřím, že takovou důsledností a naší spoluprací dosáhneme, že se budeme místo výchovných problémů moci více věnovat výuce a vzdělávat se i moderními metodami, které ale vyžadují, aby spolu děti dokázaly komunikovat, rozdělovat role, spolupracovat atd. Nevychováváme ale jenom tresty, ještě důležitější je děti motivovat, pomáhat jim, podpořit jejich snažení, ocenit dobrou práci a vyzvednout upřímnou snahu. I o to se samozřejmě snažím a věřte mi, že to dělám daleko raději. Věřím, že když budeme nadále úzce spolupracovat a zavčas řešit případné problémy, dosáhneme u každého dítěte jeho osobní maximum. Máme k tomu všechny předpoklady. Moc vás prosím, když se vám někdy bude zdát, že je nějaký můj postup moc přísný nebo nevhodný, nemluvte o tom s dětmi, ale obraťte se na mě - zatelefonujte, napište e-mail, domluvte si schůzku a určitě to vyřešíme. Já vaši autoritu nepodrývám a byl bych moc rád, kdybyste to nedělali ani vy mně. V konečném důsledku to škodí hlavně dětem. 

Moc vám děkuji za dosavadní spolupráci a těším se na další.

Rostislav Koc

16. 9. 2018 Informace pro rodiče

Vážení rodiče,
jsme na počátku nového školního roku. Společně nás čeká třetí ročník, který už bude na děti klást větší nároky. Proto je velice důležité, abychom nic nepodcenili a přípravě na vyučování věnovali náležitou pozornost. Z vlastní zkušenosti vím, jak je to pro rodiče v dnešní uspěchané době náročné, když musí vedle vlastních každodenních povinností ještě sledovat, jesti děti ve škole zvládají učivo tak, jak mají. Rád bych vám s tím pomohl alespoň tím, že budu na těchto stránkách postupně zveřejňovat, co by měly děti zvládnout, případně na co je třeba se zaměřit a s čím mi můžete pomoci. Pokud je budete pravidelně (alespoň jednou týdně) sledovat, nemělo by vám nic podstatného uniknout.
Co tedy na těchto stránkách najdete?
Týdenní plány  - na této stránce zjistíte, co důležitého nás v příštím týdnu čeká. Kromě organizačních záležitostí to budou také informace o novém učivu a větších prověrkách. 
Co bychom měli umět - podle školního vzdělávacího programu je naším cílem naplňování tzv. výstupů, což je zjednodušeně řečeno to, co by děti měly zvládnout. Zde si tedy lehce zjistíte, jaké povinné výstupy naplňujeme a co už bychom opravdu měli znát a umět.
Úkolníček - tuto stránku využijeme tehdy, pokud bude někdo ve vyučování z různých důvodů chybět. Najde zde, co by si měl doma doplnit a případně jaké úkoly má vypracovat. Minimálně do třídní schůzky v říjnu sem ale budu psát úkoly každý den, abyste mohli kontrolovat, jestli si je děti řádně zapisují.

Prozatím se zaměříme na předměty, které vyučuji, takže český jazyk a matematiku. Na první třídní schůzce v říjnu si vyhodnotíme, jestli nám to takto bude vyhovovat a případně provedeme úpravy.

14. 9. 2018 Na prahu nového školního roku

Vážení rodiče,
máme za sebou první dva týdny nového školního roku, kdy jsme si museli opět zvyknout na to, že nám po prázdninách opět nastaly každodenní povinnosti. Už jsme třeťáci, a tak ...
Více informací

RYCHLÝ KONTAKT

Kontaktní adresy:

obrázek
ZŠ a MŠ Únanov
Únanov 56
671 31 Únanov

ID datové schránky:
ybvmip7

E-mail:

ZŠ: zs.unanov@skolyjm.cz

MŠ: msunanov@seznam.cz

ŠJ: jidelnazsunanov@email.cz

Www:
www.skolaunanov.cz

Telefony:

ředitelství školy
515 228 626

školní družina
515 265 561

školní jídelna
515 265 561

mateřská škola
515 228 623

NÁVŠTĚVY

Statistika

TOPlist

AKTUALITY ZŠ

Ovoce a zelenina do škol

V 25. týdnu (středa) dostanou děti broskev.

Mléko do škol

V 25. týdnu (čtvrtek) se můžete těšit na BIO jogurt.

AKTUALITY MŠ

Oznámení o provozu MŠ v době hlavních prázdnin

Dokument je přístupný v sekci Základní škola - Úřední deska

Rozhodnutí o přijetí k předškolnímu vzdělávání od 1. 9. 2019

Dokument je přístupný v sekci Základní škola - Úřední deska

Nejnovější informace

Aktuální informace týkající se Mateřské školy najdete v sekci Informace pro rodiče
Domů
Základní škola Únanov
Mateřská škola Únanov

Created by © 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign